fortuna ZAFER

08 Haziran Antalya doğumluyum. 30 yıldan fazla spor yöneticiliği yapan ve halen spora hizmet eden bir aileden geldiğim için çocuk yaşlardan beri profesyonel lisanslı yüzme, yelken, futbol (forvet kanat), futbol (kaleci) başta olmak üzere tüm sporlarla yakından ilgilenerek madalyalar başarılar kazandım. Mesleğime, 1992'de günde 4 saat canlı yayın sunarak başladım. O günden beri sektörde ''fortuna'' markamla bilinirim. Uzun yıllar, hem radyo hem televizyon programları hazırlayıp sunarken, bir yandan Avrupa'nın en büyük turistik kulüplerinde Dj'lik yaptım. Bütün bu ekstra işlerle beraber sunuculuk ve yönetmenliği hiç bırakmadım. İşimi çok sevdiğim için çalışmayı, uyumaya tercih ettim. 

İlk radyo televizyon programlarımı sunmaya başladığımda 18 yaşımdaydım. TRT kültürü ve RTL teknik bilgisi aldım. 19 yaşımda MTV için hazırladığım ilk logo tasarımım yayınlandı. Ardından iki tane daha tasarım yayınlandı ve NBC Super Channel Hit Video Power Mixx programımı sundum. 20 yaşımda Hülya Avşar'ın ilk televizyon şovunun koordinatörlüğünü yaptım. Yine aynı yıllarda kendi programlarım yanı sıra Öztürk Serengil, Salih Güney, Tolgahan, Ertan Kayıtken, Esin Moralıoğlu, Tarık Tarcan, Neco, Yalçın Özden, Coşkun Göğen (unuttuklarım kusura bakmasın) bir çok ünlünün programlarının da koordinatörlüğünü yaptım.

Antalya'dan ayrılmayı hiç düşünmüyordum ama gelen tekliflere daha fazla direnemeyerek 1996'da hayallerimi 24 bavula sığdırıp İstanbul'a yerleştim. O dönemin Türkiye'de en kaliteli gençlik müzik kanalı Genç TV'ye transfer olarak ilk vj ve aktüel yönetmenlerden biri oldum. 18 yaşımda Sunucu ve Yönetmen olarak başladığım mesleğimde geçmişte şov dünyasına yönelik, Menajer, Konsept Danışmanı, Müzik Direktörü, Dj ve İşletmeci olarak sanat camiası ve ünlülerle çok yönlü profesyonel çalışmalar yaptım. Beraberinde yerli yabancı video kliplerin yönetmenliğini yaptım. Piyasaya girmesini sağladığım sanatçı ve televizyoncuların sayısını ben bile bilmiyorum. 

Herkes ekrana çıkabilmek için yarışırken, benim uzun yıllar en çok izlendiğim dönemde, sunuculuğu ve tüm ekstra işleri bıraktım. Sadece Yönetmenlikle devam etme kararı aldığım için 2004'den beri ekrana çıkmıyorum. Sonrasında Yönetmen ve Kreatif Direktör olarak çalıştığım kanallarda yaptığım ekran görselleri tüm sektörde örnek gösterilen başarılar kazandı. 1993'te planladığım geleceğin yayıncılık teknolojisi olan Dijital TV ekipmanlarımı hazırladım. 2006'da patronları zengin etmekten vazgeçip kendi televizyon kanalım fortunaTV FTV HD kanalımı 7/24 yayına başlattım. 

Birbirine bağlı olarak mesleğime Genel Yayın Yönetmeni, Yönetmen ve Medya Danışmanı olarak devam ediyorum. Yerli yabancı bazı tv kanallarına kurulum aşamasında teknik danışmanlık yapıyorum. Türkiye'de hemen her televizyon kanalının kurulumunda mutlaka benim bir dahilim olmaktadır. 2021-22'de Kanal 6 Televizyonu ve 6 Gen Video İçerik Platformu'nun her ikisinde Genel Yayın Yayın Yönetmenliği görevini yaptım. Artık herhangi bir kanala bağlı olmayacağım. Sadece TV Kanalı kurulumlarım, film çekimlerim ve futbolcularıma odaklanıyorum. Dışarıya proje bazlı sözleşmelerle dönemsel olarak işler yapmaya devam etmekteyim. 2022 bitmeden vizyona girmesi için Mesken filmimin hazırlıklarına da başladım. Ayrıca bireysel olarak profesyonel futbolcu temsilciliği yapmaktayım. Yerli ve yabancı onlarca futbolcunun dünya genelindeki tek yetkili temsilcisiyim. ALTIN KARMA ile sportif faaliyetlerim devam ediyor. Kısacası, televizyon ve ayrıca spor alanlarında çalışıyorum. 

PRENSİPLERİM: 
Mesleğimin, ''Çok fazla üretken, pratik zekalı, hızlı karar alabilen ve çabuk uygulamaya geçenlerin ayakta kalabildiği bir alan'' olması sebebiyle bütün işlerimin plan projesi ve geliştirilmesi bana aittir. Fakat uygulama ve işleyiş konusunda her zaman ekip çalışması yapmaya önem veriyorum. ''Her işi yapayım, hepsini ben başarayım, düşüncesinde değilim.'' Muhataplarımı rakip değil, ''sektöre katkı sağlayan paydaşlar'' olarak görerek destek olurum. Yaptığım her işi, tam zamanında, önemle ve titizlikle yerine getiririm ve işimde etik ilkelerime uyulması şartını ararım. Bazı değerler paradan daha önemlidir

BİZİM İŞLER (Özet): 
Aralık 1992 yılından beri Medya ve Sanat sektöründe çok yönlü görevler yapmaya devam ediyorum. 1996'dan itibaren İstanbul'a yerleştim. Ülkemizin en iyi makyaj tasarımcılarından biri olan Pınar Aktaş ile 6 Haziran 2012'de evlendim. ''Yapılanın aynısını yapma'' diye düşündüğüm için kariyerim boyunca Türkiye'de ilklerin öncüsü olan projelerime imza attım. İlk olan bir şeyi insanlara anlatmak, öğretmek ve yaygınlaşmasını sağlamak gerçekten çok zor olsa da, zorlukları seviyorum. FORTUNA MEDYA üzerinden yüzlerce Televizyon Programı, Video Klip Yönetmenliği, Reklam Filmi Yönetmenliği yaptım. Dünyaca ünlü yabancı yapımcılarla çeşitli televizyon şovlarında çalışmalarıma dönemsel olarak devam ediyorum

Televizyon sektöründeki, VizRT, Final Cut, C4D, Adobe (tümü), iClone vb. başta olmak üzere grafik animasyon, kurgu ve tüm yayıncılık sistemlerini kullanıyorum. 2022'de halen yerli televizyon program formatları ve film projeleri de üretiyorum. Arşivimde sırasını bekleyen bir kaç özel sinema filmi projem bulunmakta. Bunlardan biri olan Mesken filmimin bu yıl vizyona girecek şekilde hazırlıklarına başladım. ALTIN KARMA ile yerli yabancı Profesyonel Futbolcu Temsilciliği yapıyorum. Televizyon Yapımları ve Spor Ajansı olarak iki ayrı alanda faaliyetlerim devam ediyor. 

İLKLER ve PROJELER: 
*
1992 yılında başladığım mesleğimde yüzlerce televizyon programı hazırladım sundum ve yönettim. Yüzlerce reklam filmi ve onlarca video klip yönetmenliği yaptım. Radyo ile eş zamanlı başladığım mesleğimde müzik direktörlüğü yaptım. İnternet nedir bilinmediği yıllarda ''Gelecek İnternettedir'' diyerek yeni projeler geliştirmeye başladım. Patronlarımı zengin etmeyi bırakıp ''Kendi TV Kanalımı Kurmak'' için hazırlıklara başladım. 
*1993 yılında Türkiye'nin ilk VJ'lerinden biri oldum. 
*1994 yılında Türkiye'nin ilk Magazin program formatını hazırladım, sundum ve yönetmenliğini yaptım. 
*1995 yılında yerli yabancı ünlülerinin medya danışmanlığını yapmaya başladım. Sanatçılar, doktorlar, sporcular, sunucular, siyasetçiler gibi geniş bir alan. 
*1996 yılında televizyonlardan gelen tekliflerden birini kabul ederek Antalya'dan İstanbul'a taşındım. Müzik televizyonculuğu yapmaya başladım. 
*1997 yılında haftanın her günü ve günde 4 saat canlı yayın program sundum. 
*1998-2000 yılında tasarladığım 2 adet MTV logosu binlerce tasarım arasından başarı kazanarak (her ikisi de) ünlü televizyonda yayınlanmaya başladı. 
*1999 yılında Türkiye'nin İlk İnternet Televizyonu fortuna TV Channel projemi hayata geçirdim. www.fortunaTV.com 
*2000-2001 Avrupa'nın en iyi turistik mekanlarında binlerce kişiye DJ performansları yaptım. Dünyaca ünlü müzik gruplarının organizasyonlarını düzenledim. 
*2002 Çeşitli yabancı televizyon kanallarına programlar yaptım. 
*2003 yılında işletmesini yaptığım Beach Club en iyi mekan seçildi. 
*2004 yılında reklam ve tanıtım filmleri, grafik animasyon işleri yaptım. 
*2005 yılında kreatif direktörlüğünü yaptığım tv kanalının ekran görselleri tüm Dünyada beğenilerek örnek gösterildi. 
*2006 yılında New York - İstanbul - Ankara - Antalya merkezlerinden, Türkiye'nin İlk Dijital TV Kanalı fortuna TV 7/24 yayına geçti.
 FTV TURK www.FTVTURK.com 
*2006-10 yılları arasında Opr. Dr. Onur Kulaksızoğlu'nun sunduğu, Türkiye'nin ilk kostümlü sağlık programı ''Medikalite''nin formatını hazırlayarak uzun yıllar haftanın 5 günü yapımcı ve yönetmenliğini yaptım. 
*2008 yılında sporcu scouting, menajerlik ve temsilcilik projem ALTIN KARMA'yı internete taşıdım. www.ALTINKARMA.com 
*2010 yılında Türkiye'nin ilk 3 boyutlu video klibinin yönetmenliğini yaptım. Yerli yabancı 20'ye yakın video klibim var. 
*2011 Yerli yabancı bazı tv kanallarının kurulum aşamasında Medya Danışmanlığı hizmeti ve kanal kurulum hizmetini FOKSTAR'la veriyorum. www.fokstar.com 
*2012 yılında sektörde tarih içerikli projeler yer almazken, Sultan Abdülhamid Han'ın hayatını anlatan sinema filmi çalışmalarına Hanedan ailesiyle başladım. 
*2013 yılında İstanbul merkezinden, Türkiye'nin İlk Dijital TV Kanalı FTV TÜRK ''HD'' yayına geçti. FTV TURK HD www.FTVTURK.com 
*2014 yılında Tourism TV projemi hayata geçirdim 2017'de kanalın satışını gerçekleştirdim. 
*2015 yılında Türkiye'nin ilk ve tek hava durumu odaklı haber tv kanalı WTV Felaket Habercisi www.WTVTURK.com projemi hayata geçirdim. 
www.KanalW.com (2019'da spor kanalı yaptım) 
*2016 Yerli yabancı bazı tv kanallarının kurulum aşamasında Medya Danışmanlığı hizmetini FOKSTAR markamla veriyorum. www.fokstar.com 
*2017 Yerli ve yabancı bir çok profesyonel futbolcunun yetkili temsilcisiyim. ALTIN KARMA, www.AltinKarma.com adresinde tüm sportif faaliyetleri görebilirsiniz. Sporcu danışmanlığı, spor kulübü tanıtım ajansı ve spor kulübü televizyon kanalları kurulumu da yapmaktayım. 
*2019 
yılında WTV televizyon kanalımın konseptini Worldwide Sports TV olarak değiştirerek, Spor Kanalına dönüştürdüm. Kanal WTV www.WTVTURK.com ve www.KanalW.com ile spora daha yakınım. 
* 2019-21 Televizyon Yapımları, Kreatif Reklam ve Spor Ajansı olarak aynı alanlarda faaliyetlerim devam ediyor. 
*2021 Rotasyon, belgeselinin çekimlerine başladım ve ilk bölüm yayınlandı. 
*2022 Mesken, sinema filminin yönetmen ve senaristi olarak hazırlıklara başladım. 
*2022 Tüm çalışmalarım, proje ve girişimlerimi fortuna MEDYA'da görebilirsiniz. 

fortuna ZAFER (+90) 532 524 8726
fortunaZafer@gmail.com
www.fortunaMEDYA.com 


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

MARKA REFERANSLARIMIZ

MARKA REFERANSLARIMIZ

Pages