fortuna ZAFER

08 Haziran Antalya doğumluyum. 30 yıldan fazla spor yöneticiliği yapan ve halen spora hizmet eden bir aileden geldiğim için çocuk yaşlardan beri profesyonel lisanslı yüzme, yelken, futbol (forvet kanat), futbol (kaleci) başta olmak üzere tüm sporlarla yakından ilgilenerek madalyalar kazandım. Meslek hayatıma, 1992'de günde 4 saat canlı yayın sunarak başladım. Uzun yıllar, hem radyo hem televizyon programları hazırlayıp sunarken, bir yandan Avrupa'nın en büyük turistik kulüplerinde Dj'lik yaptım. Bütün bu ekstra işlerle beraber sunuculuk ve yönetmenliği hiç bırakmadım. İşimi çok sevdiğim için çalışmayı, uyumaya tercih ettim. İlk radyo televizyon programlarımı sunmaya başladığımda 18 yaşımdaydım. TRT kültürü ve RTL teknik bilgisi aldım. 19 yaşımda MTV için hazırladığım ilk logo tasarımım yayınlandı. Ardından iki tane daha tasarım yayınlandı ve NBC Super Channel Hit Video Power Mixx programımı sundum. 20 yaşımda Hülya Avşar'ın ilk televizyon şovunun koordinatörlüğünü yaptım. Yine aynı yıllarda kendi programlarım yanı sıra Öztürk Serengil, Salih Güney, Tolgahan, Ertan Kayıtken, Esin Moralıoğlu, Tarık Tarcan, Neco, Yalçın Özden, Coşkun Göğen (unuttuklarım kusura bakmasın) bir çok ünlünün programlarının da koordinatörlüğünü yaptım. Antalya'dan ayrılmayı hiç düşünmüyordum ama gelen tekliflere daha fazla direnemeyerek 1996'da hayallerimi 24 bavula sığdırıp İstanbul'a yerleştim. 18 yaşımda Sunucu ve Yönetmen olarak başladığım mesleğimde geçmişte şov dünyasına yönelik, Menajer, Konsept Danışmanı, Müzik Direktörü, Dj ve İşletmeci olarak sanat camiası ve ünlülerle çok yönlü profesyonel çalışmalar yaptım. Piyasaya girmesini sağladığım sanatçı ve televizyoncuların sayısını ben bile bilmiyorum. Herkesin ekrana çıkabilmek için yarıştığı ve benim uzun yıllar en çok izlendiğim dönemde, sunuculuğu ve tüm ekstra işleri bıraktım. Sadece Yönetmenlikle devam etme kararı aldığım için 2004'den beri ekrana çıkmıyorum. Mesleğime YÖNETMEN, Medya Danışmanı ve Kreatif Direktör olarak devam ediyorum. 1999'da planladığım ve 2006'da patronları zengin etmekten bıktığım için kendi tv kanalımı açmak için çalışmalar yaptığım ve geleceğin yayıncılık teknolojisi olan Dijital TV ekipmanlarımla FTV HD kanalımı 7/24 yayına başlattım. fortunaTV ile  ilgilenmem gerektiği için dışarıya sadece proje bazlı sözleşmelerle dönemsel olarak yönetmenlik yapıyorum. Yerli yabancı bazı tv kanallarına kurulum aşamasında danışmanlık yapıyorum. Bireysel olarak sporcu ve spor kulübü tanıtım ajansımızla spor kulübü televizyon kanalları kurulumu da yapmaktayım. Fransa asıllı Portekizli Milli futbolcu David Viana'nın Dünya genelinde tek yetkili temsilcisiyim. İşimde etik ilkelerime uyulması şartını ararım. Bazı değerler paradan daha önemlidir. 

BİZİM İŞLER: 
Aralık 1992 yılından beri Medya ve Sanat sektöründe çok yönlü görevler yapmaya devam ediyorum. 1996'dan itibaren İstanbul'a yerleştim. Ülkemizin en iyi makyaj tasarımcılarından biri olan Pınar Aktaş ile 6 Haziran 2012'de evlendim. ''Yapılanın aynısını yapma'' diye düşündüğüm için kariyerim boyunca Türkiye'de ilklerin öncüsü olan projelerime imza attım. İlk olan bir şeyi insanlara anlatmak, öğretmek ve yaygınlaşmasını sağlamak gerçekten çok zor olsa da, zorlukları seviyorum. FORTUNA MEDYA üzerinden yüzlerce Televizyon Programı, Video Klip Yönetmenliği, Reklam Filmi Yönetmenliği yaptım. Dünyaca ünlü yabancı yapımcılarla çeşitli televizyon şovlarında çalışmalarıma dönemsel olarak devam ediyorumTelevizyon sektöründeki, VizRT, Final Cut, C4D, Adobe (tümü), iClone vb. başta olmak üzere grafik animasyon, kurgu ve tüm yayıncılık sistemlerini kullanıyorum. Tamamen yerli televizyon program formatları, sinema filmi projeleri de üretiyorum. Arşivimde sırasını bekleyen bir kaç özel sinema filmi projem bulunmakta. Sporla ilgi alakam çok fazla olmasına rağmen bugüne kadar televizyonda spor programı yapmak için vakit bulamadım. ALTIN KARMA ismini verdiğim bir spor formatım da rafta sırasını bekliyor. 2019 Profesyonel Futbolcu Temsilciliği yapıyorum. 

İLKLER ve PROJELER: 
*
1992 yılında başladığım mesleğimde patronlarımı zengin etmekten bıktığım gün ''Kendi TV Kanalımı Kurmak'' için hazırlıklara başladım. 
*1999 yılında Türkiye'nin İlk İnternet Televizyonu fortuna TV Channel projemi hayata geçirdim. www.fortunaTV.com 
*2006 yılında New York - İstanbul - Ankara - Antalya merkezlerinden, Türkiye'nin İlk IP TV Kanalı fortuna TV 7/24 yayına geçti.
 FTV TURK www.FTVTURK.com 
*2010 yılında Türkiye'nin ilk 3 boyutlu video klibinin yönetmenliğini yaptım. 
*2013 yılında İstanbul merkezinden, Türkiye'nin İlk IP TV Kanalı FTV TÜRK HD yayına geçti. FTV TURK HD www.FTVTURK.com 
*2014 yılında bir başka tv projemi hayata geçirdim 2017'de kanalın satışını gerçekleştirdim. 
*2015 yılında Türkiye'nin ilk ve tek hava durumu tv kanalı WTV Felaket Habercisi projemi hayata geçirdim. www.WTVTURK.com 
*Yerli yabancı bazı tv kanallarının kurulum aşamasında Medya Danışmanlığı hizmetini FOKSTAR üzerinden veriyorum. www.fokstar.com 
*2019 Fransa asıllı Portekizli Milli futbolcu David Viana'nın Dünya genelinde tek yetkili temsilcisiyim www.AltinKarma.com Bireysel olarak sporcu danışmanlığı, spor kulübü tanıtım ajansı ve spor kulübü televizyon kanalları kurulumu da yapmaktayım. 
*2019-20 Tüm çalışmalarım, proje ve girişimlerimi fortuna MEDYA'da görebilirsiniz. 


fortuna ZAFER (+90) 532 524 8726
fortunaZafer@gmail.com
www.fortunaMEDYA.com

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

MARKA REFERANSLARIMIZ

MARKA REFERANSLARIMIZ

Pages