fortuna ZAFER

08 Haziran Antalya doğumluyum. Spora 30 yıl hizmet etmiş bir aileden geldiğim için çocuk yaşlardan beri profesyonel lisanslı yüzme, yelken, futbol (forvet kanat), futbol (kaleci) başta olmak üzere tüm sporlarla yakından ilgilenerek madalyalar kazandım. Meslek hayatıma, 1992'de günde 4 saat canlı yayın sunarak başladım. Uzun yıllar, hem radyo hem televizyon programları hazırlayıp sunarken, bir yandan Avrupa'nın en büyük kulüplerinde Dj'lik yaptım. Bütün bunlarla beraber yönetmenliğe de devam ettim. 1996'da gelen teklif üzerine hayallerimi 24 bavula sığdırıp İstanbul'a yerleştim. Sunucu ve Yönetmen olarak başladığım mesleğimde geçmişte şov dünyasına yönelik, Menajer, Konsept Danışmanı, Müzik Direktörü, Dj ve İşletmeci olarak sanat camiası ve ünlülerle çok yönlü profesyonel çalışmalar yaptım. Piyasaya girmesini sağladığım sanatçı ve televizyoncuların sayısını ben bile bilmiyorum. İşimi çok sevdiğim için çalışmayı, uyumaya tercih ettim. Herkesin ekrana çıkabilmek için yarıştığı ve benim uzun yıllar en çok izlendiğim dönemde sunuculuğu ve tüm diğer işleri bırakarak sadece Yönetmenlikle devam etme kararı aldım. 2004 yılından beri ekrana çıkmayı bırakarak YÖNETMEN, Medya Danışmanı ve Kreatif Direktör olarak devam ediyorum. Proje bazlı sözleşmelerle halen yönetmenlik yapıyorum. Yerli yabancı bazı tv kanallarının kurulum aşamasında danışmanlıklarını yapıyorum. İşimde etik ilkelerime uyulması şartını ararım. Bazı değerler paradan daha önemlidir. BİZİM İŞLER: 
Aralık 1992 yılından beri Medya ve Sanat sektöründe çok yönlü görevler yapmaya devam ediyorum. 1996'dan itibaren İstanbul'a yerleştim. Ülkemizin en iyi makyaj tasarımcılarından biri olan Pınar Aktaş ile 6 Haziran 2012'de evlendim. Kendime ait, FORTUNA MEDYA üzerinden yüzlerce Televizyon Programı, Video Klip Yönetmenliği, Reklam Filmi Yönetmenliği yaptım. Dünyaca ünlü yabancı yapımcılarla çeşitli televizyon şovlarında çalışmalarıma halen devam ediyorum. Tamamen yerli televizyon program formatları, sinema filmi projeleri de üretiyorum. Tüm formatlarımı www.fortunaFORMAT.com adresinde görebilirsiniz. Arşivimde sırasını bekleyen birkaç özel sinema filmi projem bulunmakta. Televizyon sektöründeki, VizRT, Final Cut, C4D, Adobe (tümü), VMX, iClone vb. başta olmak üzere grafik animasyon, kurgu ve tüm yayıncılık sistemlerini kullanıyorum. Kariyerim boyunca Türkiye'de ilklerin öncüsü olan projelerime imza attım. İlk olan bir şeyi insanlara anlatmak, öğretmek ve yaygınlaşmasını sağlamak gerçekten çok zor olsa da, zorlukları seviyorum. 
* 1992 yılında başladığım mesleğimde patronlarımı zengin etmekten bıktığım gün ''Kendi TV Kanalımı Kurmak'' için hazırlıklara başladım. 
* 1999 yılında Türkiye'nin İlk İnternet Televizyonu fortuna TV Channel projemi hayata geçirdim. www.fortunaTV.com 
* 2006 yılında New York - İstanbul - Ankara - Antalya merkezlerinden, Türkiye'nin İlk IP TV Kanalı fortuna TV 7/24 yayına geçti.
 FTV TURK www.FTVTURK.com 
* 2010 yılında Türkiye'nin ilk 3 boyutlu video klibinin yönetmenliğini yaptım. 
* 2013 yılında İstanbul merkezinden, Türkiye'nin İlk IP TV Kanalı FTV TÜRK HD yayına geçti. FTV TURK HD www.FTVTURK.com 
* 2014 yılında Türkiye'nin ilk hd turizm tv kanalı Tourism TV (IPTV) projemi hayata geçirdim 2017'de satışını gerçekleştirdim. 
* 2015 yılında Türkiye'nin ilk ve tek hava durumu tv kanalı WTV Felaket Habercisi projemi hayata geçirdim. www.WTVTURK.com 
Yerli yabancı bazı tv kanallarının kurulum aşamasında Medya Danışmanlığı hizmetini FOKSTAR üzerinden veriyorum. www.fokstar.com 
Tüm çalışmalarım, proje ve girişimlerimi fortuna MEDYA'da görebilirsiniz. 

fortuna ZAFER (+90) 532 524 8726
fortunaZafer@gmail.com
www.fortunaMEDYA.com

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Pages